A kormányprogramban megfogalmazott célkitűzés – „Visszaadjuk a tudomány autonómiáját. Új, átlátható törvényt készítünk, amely visszaállítja az MTA (Magyar Tudományos Akadémia) és az állami kutatóintézetek szakmai önállóságát, és rendezi az akadémiai vagyon helyzetét.” kapcsán a HUN-REN törvény által létrehozott szervezet jövőképét, a működési alapelveit, újragondolásra javasoljuk.
2026. április 18-án került megrendezésre a III. ÁGOTA® Futás – Fuss Értük Szegeden!” Jótékonysági Futóverseny, amellyel az állami gondozásban élők megsegítéséért fogtak össze a résztvevők. Idén 7697 fő futott a jótékonysági eseményen és közel 80 millió Ft támogatás gyűlt össze.
2026. május 19-én és 20-án kerül megrendezésre az Advanced Light Microscopy Workshop a Komplex Molekuláris és Sejtbiológiai Szolgáltató Centrum Mikroszkópos Sejtanalízis Laboratóriuma és a Biomarker Kft szervezésében.
A Nobel-díjasok és tehetséges diákok XXVI. találkozóját 2026. március 29–31. között rendezték meg Szegeden, amelynek keretében átadták a Talentum-díjakat. A négy díjazott kutató egyikeként Timinszky Gyula, a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont Genetikai Intézetének tudományos főmunkatársa, a DNS Károsodás és Sejtmagi Dinamika Kutatócsoport vezetője részesült az elismerésben.
Nagy László a Nemzeti Tudósképző Akadémia (NTA) elismert mentora, aki 2025 decemberében az NTA Kiváló Szent-Györgyi Mentor díjában részesült. Mentori tevékenységét több mint hat éve végzi az NTA-n belül, ahol tehetséges hallgatók kutatói fejlődését segíti.
2026. március 13-án a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kultúrális és innovációs miniszter, Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkárral és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkárral adott át állami kitüntetéseket, valamint művészeti díjakat.