Kollégánk is bekerült a világ vezető élettudományi kutatói közé
Az Európai Molekuláris Biológiai Társaság (EMBO) tagjává választották Juhász Gábort, a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont (HUN-REN SZBK), valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Anatómiai, Sejt- és Fejlődésbiológiai Tanszékének munkatársát. A tagságba való megválasztás a kutatók nemzetközi szintű tudományos kiválóságát és kimagasló eredményeit ismeri el.
Idén június 15-én lenne 100 éves Farkas Gábor növényfiziológus professzor, a hazai modern növényélettani és növényi kórélettani kutatások megteremtője, aki a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont Növénybiológiai Intézetének (korábban MTA Szegedi Biológiai Központ Növényélettani Intézetének) első igazgatójaként meghatározó szerepet játszott az Intézet profiljának kialakításában.